PoriTan Arttu Juusola edustaa Suomea Junioreiden Grand Prix-sarjassa sekä debytoi Finlandia Trophyssa

15.9.2023

Aiemmin elokuussa Suomen Taitoluisteluliitto nimesi edustajat Junioreiden Grand Prix-sarjan osakilpailuihin maajoukkueen kesäkilpailun tulosten perusteella. 

Arttu nimettiin edustamaan Suomea  junioreiden Grand Prix -osakilpailuissa 20.-23.9.2023 Budapestissa, sekä 27.-30.9.2023 Gdanskissa.


Tämän lisäksi, kotimaisen huippuluistelukauden avaava Challenger-sarjan taitoluistelukilpailu Finlandia Trophy Espoo käydään 6.-8. lokakuuta 2023 Espoon Metro Areenalla. Mukana kilpailuissa on maailman tähtiä sekä kotimaiset kärkiluistelijat. Arttu on nimetty debytoimaan miesten sarjassa. Hieno ja merkityksellinen saavutus Artulle, valmennukselle sekä PoriTalle! 


Nyt on huikea mahdollisuus päästä seuraamaan huippuluistelua paikan päälle sekä kannustamaan oman seuran kasvattia! 

Tue seuramme toimintaa ostamalla lippu Finlandia Trophy Espoo ja Grand Prix Espoo -taitoluistelukilpailuihin alla olevan linkin kautta. Seuramme kassaan kilahtaa 5 % kokonaismyynnistä ja parhaiten myynyt seura saa vielä 1000 € stipendin. Avatessasi kampanjalinkkiä muistathan hyväksyä evästeet (accept cookies), jotta lippuostosi kirjautuu juuri meidän seurallemme! Auta meitä varainhankinnassamme ja tule viettämään sykähdyttäviä hetkiä Espoo Metro Areenalla!


Lippukampanja käynnissä 30. syyskuuta asti. 


LINKKI LIPPUOSTOIHIN:

https://www.ticketmaster.fi/search?keyword=seurakampanjaftgp23&CL_ORIGIN=ORIGIN11&utm_source=PoriTa&utm_medium=taitoluisteluliitto&utm_campaign=seuramyynti