Kilpailukalenteri 2023-2024

Kisakalenteri kaudelle 2023-2024. Edeltävä kausi arkistoitu tänne: LINK

Päivitetty 4.1.2024.


Kilpailukalenterin alle lisätty dokumentteja liittyen liiton kilpailukalenteriin, lohkojakoihin sekä seurakilpailukalenteriin. 

*) = sarjan extra kilpailu

HUOM!! Muistutuksena sairastumistapauksissa toimitaan kuten ennenkin, sairaslomatodistus tulee toimittaa valmentajalle, puheenjohtajalle tai rahastonhoitajalle tai järjestävän seuran kisaorganisaatiolle. 

Lähetä kuitenkin aina viesti sairastumisesta mahdollisimman nopeasti valmentajalle, puheenjohtajalle tai rahastonhoitajalle ja ilmoita miten toimit sairaslomatodistuksen kanssa. (Näin tiedämme miten reagoimme kisajärjestäjältä tulevaan laskuun. Kannattaa myös tarkistaa, että sairaslomatodistus sisältää viikonlopun päivämäärät ongelmien välttämiseksi.)



#AjankohtaKilpailuOsallistujat PoritastaJärjestävä seura
112.-13.08.2023MJ kesäkisa 2023



Ilmoitetut luistelijat:

SM-juniorit: Arttu Juusola

Vahvistetut luistelijat:

SM-juniorit: Arttu Juusola


Valmentaja: Riina

STLL, Espoo
28.-10.9.2023Aloituskilpailu 1 (SM-sen, SM-jun, SM-nov)






 

Ilmoitetut luistelijat:

SM-juniorit: Arttu Juusola, Wilma Levola

Vahvistetut luistelijat:

Arttu, Wilma


Valmentaja: Riina

Koovee, Tampere
315-17.9.2023Aloituskilpailu 1 (Sen, Jun, Debs)

Ilmoitetut luistelijat:

Juniorit: Adeliina, Minea

Debytantit: Noomi, Vanessa

Vahvistetut luistelijat:

Adeliina, Minea, Noomi, Vanessa


Valmentaja: Elmira

VG-62, Naantali
423-24.9.2023Aloituskilpailu 2 (SM-sen, SM-jun, SM-nov)

Ilmoitetut luistelijat:

SM-juniorit: Wilma Levola

SM-noviisit: Rimo Turgan

Vahvistetut luistelijat:

Wilma, Rimo


Valmentaja: Elmira

EsJt, Espoo
519.-23.2023ISU Junior Grand Prix of Figure Skating - Budapest

Nimetyt luistelijat (STLL toimesta):

Junior Men: Arttu Juusola


Valmentaja: Riina

ISU, Budapest Unkari
626-30.9.2023ISU Junior Grand Prix of Figure Skating - Gdansk

Nimetyt luistelijat (STLL toimesta):

Junior Men: Arttu Juusola


Valmentaja: Riina

ISU, Gdansk Puola
77-10.10.2023CS Finlandia Trophy 2023

Nimetyt luistelijat (STLL toimesta) 


Senior Men: Arttu Juusola 


Valmentaja: Riina


813-15.10.2023Seurakilpailu Mäntsälä

Ilmoitetut: 

A-silmut: Kira Kuusisto

Noviisit: Silja Nuorsaari, Netta Valkama, Jemina Virtanen

Juniorit: Veera-Lotta Kaunisto, Minea Kiskola

Vahvistetut luistelijat: 


Valmentaja: Veera

MJT, Mäntsälä
914-15.10.2023

1. SM-valintakilpailu 

SM-seniorit, SM-juniorit

Ilmoitetut luistelijat:

SM-juniorit: Wilma Levola

Vahvistetut luistelijat:


SM-juniorit: Wilma Levola

Valmentaja: Riina

TRT, Turku
1019-22.10.2023Tallinna Gliss Extra 2023 

Ilmoitetut luistelijat:

Pre-Young 2013 and younger: Minka Haavisto, Ida Lindevall

Chicks B: Norma Haapaniemi, Sofia Haapaniemi

Chicks A: Charlotte Ellereit, Linnea Vuorinen, Eevi Pirttinen

Cubs B: Armi Jaakohuhta, Ellen Nieminen, Lotta Ohvo, Iina Paasikivi

Basic Novice: Kira Kuusisto

Novice B: Jemina Virtanen

Intermediate Novice: Netta Valkama, Silja Nuorsaari

Junior A: Adeliina Välitalo, Wilma Levola


Vahvistetut luistelijat:

Kaikki ilmoitetut


Valmentaja: Elmira

Tallinna, Viro
1120.10.2023Losuta-Cup

Ilmoitetut luistelijat:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä

Vahvistetut luistelijat:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä


VsTL, Uusikaupunki
1221-22.10.20231. SM-valintakilpailu SM-noviisit ja Debytantit

Ilmoitetut luistelijat:

SM-noviisit: Rimo Turgan

Debytantit: Vanessa Viljanen, Noomi Haapaniemi

Vahvistetut luistelijat:


SM-noviisit: Rimo

Debytantit: Vanessa, Noomi

Valmentaja: Veera

EVT, Myyrmäki
1327-29.10.20231. Lohkokilpailu seniorit, juniorit, noviisit sekä Soolojäätanssin 1. Valintakilpailu 

Ilmoitetut luistelijat: 

Juniorit: Adeliina Välitalo, Enny-Fiia Vehkaoja, Minea Kiskola, Veera-Lotta Kaunisto

Noviisit: Silja Nuorsaari, Netta Valkama, Jemina Virtanen


Soolojäätanssi: Miila Niittynen

Vahvistetut luistelijat:


Valmentaja: Riina

HL, Helsinki
143-5.11.2023ABC-Cup 2023

Ilmoitetut luistelijat:

SM-noviisit: Rimo Turgan

Debytantit: Vanessa Viljanen, Noomi Haapaniemi

Noviisit: Netta, Valkama Jemina Virtanen, Silja Nuorsaari

A-silmut: Kira Kuusisto

Vahvistetut luistelijat:

kaikki yllä mainitut


Valmentaja: Riina & Elmira 

PoriTa, Pori
1511.11.2023Losuta-Cup

Ilmoitetut luistelijat:

Silmut B: Armi Jaakohuhta, Ellen Nieminen, Lotta Ohvo

Tähtisilmut: Netta Rask

Minit: Minit: Charlotte Ellereit, Eevi Rahkola, Eevi Pirttinen, Sofia Haapaniemi, Iina Paasikivi, Linnea Vuorinen, Minka Haavisto


Vahvistetut luistelijat:

kaikki ilmoitetut


Valmentaja: Elmira

SCT, Turku
1611-12.11.20232. SM-valintakilpailu SM-seniorit, SM-juniorit

Ilmoitetut luistelijat:

SM-seniorit: Arttu Juusola

SM-juniorit: Wilma Levola

Vahvistetut luistelijat:

kaikki ilmoitetut


Valmentaja: Riina

JTL, Järvenpää
1715-19.11.2023CS Warsaw Cup 2023

Nimetyt luistelijat (STLL toimesta):

Senior Men: Arttu Juusola

Valmentaja: Riina

Varsova, Puola
1824-26.11.20232. SM-valintakilpailu SM-noviisit, debytantit

Ilmoitetut luistelijat:

SM-noviisit: Rimo Turgan

Debytantit: Vanessa Viljanen, Noomi

Vahvistetut luistelijat:

Kaikki ilmoitetut 

Valmentaja: Riina

Tappara, Tampere
1924-26.11.2023

Seurakilpailu OP-Lounaismaa Cup +

tähtisarjojen kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Juniorit: Adeliina, Minea, Veera-Lotta, Enny

Noviisit: Netta, Silja, Jemina

A-silmut: Kira Kuusisto

B-silmut: Armi Jaakohuhta, Ellen Nieminen, Lotta Ohvo

Minit: Charlotte Ellereit, Eevi Rahkola, Eevi Pirttinen, Sofia Haapaniemi, Iina Paasikivi, Linnea Vuorinen, Minka Haavisto

Tähtisilmut: Netta Rask

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä

Vahvistetut luistelijat:

kaikki ilmoitetut


Valmentaja: Elmira

SalPa, Salo
201.-3.12.2023IC Santa Claus 

Ilmoitetut luistelijat: 

Junior B: MineaKiskola, Enny-Fiia Vehkaoja, Wilma Levola

Novice A: Rimo Turgan

Novice B: Netta Valkama, Silja Nuorsaari, Jemina Virtanen, Vanessa Viljanen, Noomi Haapaniemi

A-silmut: Kira Kuusisto

Vahvistetut luistelijat: 

kaikki ilmoitetut


Valmentaja: Veera

Varala Team, Tampere
213-5.12.2023Joulupiruetit 2023

Ilmoitetut luistelijat:

Juniorit: Adeliina Välitalo


JoKa, Joensuu
223.12.2023LosuTa Saaristo-Cup

Ilmoitetut luistelijat:

Taitajat: Laura Lindroos, Ida Lindevall

Vahvistetut luistelijat:


Valmentaja: Elmira

STP, Parainen 
236.12.2023Losuta Cup Tintit + Minien ja pikkutinttien kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

*Minit: Charlotte Ellereit, Eevi Rahkola, Eevi Pirttinen, Minka Haavisto, Sofia Haapaniemi, Linnea Vuorinen, Iina Paasikivi

Tintit: Norma Haapaniemi, Pipsa Levola, Anna Korkeaoja, Maisa Mattila, Olivia Kalliomäki

Pikkutintit: Ellen Jalava, Hilda Karhumäki, Lilja Pirttinen, Norelle Junnila, Emma Leivo

Vahvistetut luistelijat:

kaikki ilmoitetut

Valmentaja: Elmira

VG-62, Naantali
2410.12.2023LosuTa Cup  

Ilmoitetut luistelijat:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä


Valmentaja:

TRT, Turku
2515.-17.12.2023Taitoluistelun SM2024

Ilmoitetut luistelijat:

SM-seniorit: Arttu Juusola


Valmentaja: Riina

HTK, Helsinki
2605.-07.01.2024Seurakilpailu KaTa Trophy *

Ilmoitetut luistelijat:

SM-noviisit: Rimo Turgan

Debytantit: Noomi Haapaniemi, Vanessa Viljanen


Valmentaja:

KaTa, Kauniainen
2706.01.2024LosuTa Loppiaiskilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Silmut B: Lotta, Armi, Ellen N.

Minit: Charlotte, Linnea, Sofia, Eevi P., Eevi R., Iina

Tintit: Norma, Olivia, Pipsa, Maisa, Anna

Pikkutintit: Ellen J., Norelle, Hilda, Emma, Lilja, Veronika

Tähtisilmut: Netta R.


valmentaja: Riina & Elmira

PoriTa, Pori
2813.01.2024Losuta Cup

Ilmoitetut luistelijat: 

Taitajat Axel:

Taitajat: Ida, Laura

Tintit: Norma, Pipsa, Maisa, Olivia, Anna


Valmentaja: Elmira

UJK, Uusi-Kaupunki
2912.-14.01.2024YL L3 Seniorit, Juniorit, Noviisit 2. Lohkokipailu

Ilmoitetut luistelijat:

Juniorit: Adeliina, Enny-Fiia, Minea, Veera-Lotta

Noviisit: Jemina, Netta, Silja


valmentaja: Riina

PoriTa, Pori
3019.-21.01.2024ISU Volvo Open Cup + Interclub

Ilmoitetut luistelijat:

Senior Men: Arttu Juusola

Advanced Novice Boys: Rimo Turgan

Intermediate Novice: Noomi Haapaniemi, Vanessa Viljanen

Cubs B: Minka Haavisto

Chicks A: Eevi Pirttinen, Eevi Rahkola, Charlotte Ellereit, Linnea Vuorinen


Chicks B: Norma Haapaniemi

valmentaja: Riina

Riika, Latvia
3121.01.2024LosuTa Cup 

Ilmoitetut luistelijat:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä

Tähtisilmut: Netta Rask

valmentaja: Veera

STP, Parainen
3227-28.01.2024WallRiver Skate Seurakilpailu *

Ilmoitetut luistelijat:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä

Noviisit: Jemina Virtanen, Silja Nuorsaari, Netta Valkama

A-silmut: Kira Kuusisto

B-silmut: Armi Jaakohuhta, Ellen Nieminen, Lotta Ohvo, Eevi Pirttinen, Linnea Vuorinen, Eevi Rahkola, Iina Paasikivi, Charlotte Ellereit

valmentaja: Elmira

SeiTL, Seinäjoki
3327-28.01.2024MehiläisCup 2024*

Ilmoitetut luistelijat:

Tähtisilmut: Netta Rask

Minit: Minka Haavisto, Sofia Haapaniemi

valmentaja: Veera

Salpa, Salo
3401.-04.02.2024PM-kilpailut

Ilmoitetut luistelijat:

Senior Men: Arttu Juusola

valmentaja: Riina

Borås, Ruotsi
3503.-04.02.2024Vihdin Taitoluistelijoiden Helmitähtikisat + ISU Helmikisat Juniorit VO

Ilmoitetut luistelijat:

Juniorit: Veera-Lotta Kaunisto, Minea Kiskola

Noviisit: Silja Nuorsaari, Netta Valkama, Jemina Virtanen

A-silmut: Kira Kuusisto

Taitajat: Ida Lindevall, Laura Lindroos

B-silmut: Armi Jaakohuhta, Charlotte Ellereit, Eevi Rahkola, Eevi Pirttinen, Netta Rask*, Linnea Vuorinen


valmentaja: Elmira

VTL, Vihti 
3604.02.2024LosuTa Cup

Ilmoitetut luistelijat:

Silmut B: Ellen-Aleksandra Nieminen, Lotta Ohvo

Minit: Sofia Haapaniemi, Minka Haavisto, Iina Paasikivi, Adessa Palonen

Tintit: Norma Haapaniemi, Olivia Kalliomäki, Anna Korkeaoja, Pipsa Levola, Maisa Mattila

Pikkutintit: Lilja Pirttinen, Veronika Zabrodina, Ellen Jalava, Norelle Junnila, Hilda Karhumäki, Emma Leino


Valmentaja: Veera

RauTL, Rauma
3709.-11.02.2024YL SM-noviisit ja debytantit 60+60 kilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

SM-noviisit: Rimo Turgan

Debytantit: Vanessa Viljanen, Noomi Haapaniemi

valmentaja: Riina

JyTLs, Jyväskylä
3816-18.02.2024SCT seurakilpailu

Vahvistetut luistelijat: 

Juniorit: Veera-Lotta Kaunisto, Minea Kiskola, Enny-Fiia Vehkaoja

Noviisit: Silja Nuorsaari, Netta Valkama, Jemina Virtanen

Silmut A: Kira Kuusisto

Silmu B*: Armi Jaakohuhta, Ellen-Aleksandra Nieminen, Lotta Ohvo


Valmentaja: Elmira

SCT, Turku
3916.-18.02.2024Soolojäätanssin 2. valintakilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Soolojäätanssi: Miila Niittynen, Elliina Perkola


Valmentaja: Riina

HL, Helsinki
402.3.2024Taitajien kutsukipailu

Ilmoitetut luistelijat:

Taitajat: Ida Lindevall, Laura Lindroos

Taitajat Axel: Viviana Wallin, Saga Nylund


PoriTa, Pori
412.-3.3.2024Akatemia Cup

Ilmoitetut luistelijat: 

Juniorit: Veera-Lotta Kaunisto, Adeliina Välitalo

Noviisit: Silja Nuorsaari*, Netta Valkama, Jemina Virtanen

Debytantit: Vanessa Viljanen, Noomi Haapaniemi


Valmentaja: Elmira

HTA, Helsinki

26.02-02.03.2024Junior World Championship 2024
Taipei, Taiwan
4209.-10.03.2024LosuTa finaalit 2024 + kutsukilpailu Taitajat, Taitajat Axel, pikkutintit

Ilmoitetut luistelijat: 

Finaali:

Tähtijuniorit: Fanni Heikkilä

B-silmut: Armi Jaakonhuhta, Ellen-Aleksandra Nieminen

Tähtisilmut: Netta Rask

Minit: Charlotte Ellereit, Linnea Vuorinen, Eevi Rahkola, Eevi Pirttinen, Sofia Haapaniemi

Tintit: Pipsa Levola, Anna Korkeaoja, Norma Haapaniemi

Kutsukilpailu:

Tintit: Olivia Kalliomäki

Taitajat Axel: Viviana Wallin

Taitajat: Laura Lindroos*

Pikkutintit: Emma Leino, Ellen Jalava*, Hilda Karhumäki*, Veronika Zabrodina, Norelle Junnila*, Lilja Pirttinen*


Valmentaja: Riina

Salpa, Salo
419.-10.3.2024Wasa Cup

Ilmoitetut luistelijat:

A-Silmut*:

B-Silmut:


Valmentaja:



09.-10.03.2024JUN+SEN LK, SM-Nov+ DEBS HF

Ilmoitetut luistelijat: 

Juniorit LK:

Juniorit HF:

Debytantit HF:


Valmentaja:

KKJT, Kouvola

16.-17.03.2024SM-Noviisit SM2024 + Debs KF

Ilmoitetut luistelijat: 

SM-Noviisit:

Debytantit KF:

ETK, Espoo

24.-25.03.2024A-silmut ja Noviisit KF+HF

Ilmoitetut luistelijat:

A-Silmut:

Noviisit KF:

Noviisit HF:

Tampere

06.-07.04.2024Soolojäätanssin mestaruuskilpailut 2024Ilmoitetut luistelijat:HL, Helsinki

06.-07.04.2024Easter Skate 2024 *



Lohkojaot aloituskilpailuihin 2023-2024

https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2023/06/YL-Aloituskisat-lohkot-2023-2024.pdf
 

Liiton kilpailukalenteri järjestäjillä

https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2023/05/kilpkalenteri-2023-2024-v1.1-jarjestajilla-upd-3.pdf


Seurakilpailukalenteri 2023-2024

https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2023/06/YL-Seurakisat-2023-2024-paivitetty-06_23.pdf


Seniorit, juniorit ja noviisit lohkojaot kaudelle 2023-2024

https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2023/08/YL-SMN-D-lohkot-2023-2024-elokuu.pdf


SM-noviisit ja debytantit lohkojaot kaudelle 2023-2024

https://www.stll.fi/wp-content/uploads/sites/4/2023/08/YL-S-J-N-lohkot-2023-2024-elokuu.pdf