Kilpailukalenteri 2022-2023

Kisakalenteri kaudelle 2022-2023.

Päivitetty 2.8.2022

#AjankohtaKilpailuOsallistujat PoritastaJärjestävä seura

6.-7.8.2022MJ & NMJ kesäkilpailu
Metro Areena Espoo

Ilmoitetut:

SM-Juniorit, pojat:

Arttu Juusola

KISASIVULINKKI

Valmentajana: 

Riina Varjokari

Paikkakunta, seura

10.-11.9.2022Tikkurila Trophy

Ilmoitetut: 

SM-noviisit: Minea Kiskola

SM-seniorit: Wilma Levola, Arttu Juusola

Valmentajana: Riina Varjokari

Tikkurila, TTK

23-25.9.2022Aloituskilpailut Tampere

Ilmoitetut:

A-silmut: Kira Kuusisto, Noomi Haapaniemi

Debytantit: Netta Valkama, Silja Nuorsaari, Vanessa Viljanen

SM-noviisit: Minea Kiskola

SM-seniorit: Wilma Levola, Arttu Juusola

Valmentajana: Anni Järvenpää

Kilpailun sivut

Tampere, TapTL

30.9-2.10Jackson Heines Memorial Cup - Aloituskilpailu 2

Ilmoitetut: 

SM-noviisit: Rimo

Juniorit: Adeliina Enny-Fiia

Seniorit: Viivi

Valmentajana: Elmira

Jackson Haines Memorial Cup 2022- aloituskilpailu 2, 30.9-2.10


Kokkola, KK

7-9.10.2022Finlandia Trophy
Espoo, ISU

4-9.10.2022ISU Junior Grand Prix 

Ilmoitetut: 

Junior Men: Arttu Juusola

Valmentajana: Riina

Gdansk, Puola

13-16.10.2022Gliss Extra 2022

Ilmoitetut:

Chicks B: Amanda, Charlotte, Eevi, Linnea, Oona

Cubs B: Armi, Ellen, Hertta Lotta

Basic Novice: Jemina, Kira, Noomi

Intermediate Novice: Netta, Silja, Vanessa

Advanced Novice: Rimo, Minea

Junior A: Adeliina

Valmentaja: Sanna

GLISS EXTRA

Tallinna

15-16.10.20221. SM-valintakilpailu

Ilmoitetut: 

SM- juniorit: Wilma

SM-seniorit: Arttu 

Valmentaja: Riina

YL JT PT SM-seniorit, -juniorit ja JT SM-noviisit, 1. valintakilpailu 2022

Oulu, OLK

20-23.10.20222022 Trophée Métropole Nice Côte d'Azur

Ilmoitetut:

Senior Men: Arttu Juusola

Valmentaja: Riina

Nizza, ISU

29-30.10.20221. Lohkokilpailu SM-noviisit ja debytantit (L3)

Ilmoitetut:

Debytantit: Netta, Vanessa

SM-noviisit: Minea

Valmentaja: Anni

Nokia, Uplakers

29- 30.10.20221. Lohkokilpailu Noviisit pojat (L2)

Ilmoitettu:

Noviisit pojat: Rimo

Valmentaja:

Porvoo, PTL

5-6.11.20221. Lohkokilpailu Seniorit, Juniorit ja Noviisit

Ilmoitetut:

Noviisit: Silja, Varpu

Juniorit: Adeliina, Enny-Fiia

Seniorit: Viivi

Valmentaja:

Seinäjoki, SeiTL

12-13.11.20222. SM-valintakilpailu

Ilmoitetut:

SM- juniorit:

SM-seniorit: 

Tampere, Tappara/Koovee

25-27.11.2022Taitoluistelun Grand Prix
Espoo, ISU

26-27.11.20222. Lohkokilpailu SM-noviisit ja debytantit

Ilmoitetut:


Debytantit:

SM-noviisit: