Kilpailukalenteri 2021-2022

Kisakalenteri kaudelle 2021-2022.

Päivitetty 22.10.2021

#AjankohtaKilpailuOsallistujat PoritastaJärjestävä seura
13.-5.9.2021Kauden aloituskilpailu (SM-juniorit) Skate Espoo 2021

Ilmoitetut:

SM-Juniorit, tytöt:

Wilma Levola

SM-Juniorit, pojat:

Arttu Juusola

KISASIVULINKKI

Valmentajana: 

Riina Varjokari

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 18.8.2021


Espoo, ETK
218.-19.9.2021OuluSkate 2021- Kutsukilpailu

Ilmoitetut:

Silmut A

Miila, Vanessa, Netta, Cecilia, Ella, Nea

Noviisit tytöt

Elliina, Silja

SM- Noviisit

Enny-Fiia, Minea

Seniorit

Veera

Valmentajana:

Riina Varjokari

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään:

30.8.2021

Kisasivut:

OuluSkate 2021

Oulu, OLK
324.-25.9.2021Kauden aloituskilpailu HTL CUP 2021

Ilmoitetut:

Silmut A

Nea, Miila, Netta, Ella, Vanessa, Cecilia

Noviisit tytöt

Silja, Elliina

Noviisit pojat

Rimo

SM- Noviisit

Minea, Enny-Fiia

Juniorit

Viivi, Veera-Lotta

Seniorit

Veera

Valmentajana:

Anni Järvenpää

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 29.8.2021

Kisasivut:

HTL CUP 24.-26.9.2021

Hämeenlinna, HTL
42.10 - 3.10.2021YL SM-seniorit, -juniorit ja JT SM-noviisit 1. VK

Juniori tytöt:

Wilma 

Juniori pojat:

Arttu 

Valmentajana:

Riina Varjokari

Kisasivut:

YL SM-seniorit ja -juniorit & JT SM-sarjat 2.-3.10.2021

Helsinki, HTK
523.10 - 24.10.2021YLSM- noviisit, debytantit L3, 1 VK

SM- noviisit:

Enny-Fiia, Minea

Valmentajana:

Riina Varjokari

Tampere, TAPTL
623.10.2021

Losuta- cup

Silmut B, 1. VK

Silmut B:

Jemina, Noomi, Varpu

Valmentajana: 

Anni Järvenpää

Kisasivut:

Luistelujärjestys 23.10.2021.docx

95 KB


Naantali, VG-62
730.10.2021

Losuta- cup

Minit, 1. VK

Minit:

Kira, Lindia, Hertta

Valmentajana:

Sanna Salonen

Kisasivut:

Nettisivuilta


Turku, SCT
830.10.2021Halloween- kutsukilpailu

Taitajat: Iida, Minttu, Noora

Taitajat Axel: Anni

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 10.10.2021

Valmentajana:

Elmira Sakhina


94. - 7.11.2021NRW Trophy Dortmund

SM- juniorit:

Arttu, Wilma

Valmentajana:

Riina Varjokari

Saksa, Dortmund
106. - 7.11.2021YL Seniorit, juniorit, noviisit, L3, 1.VK

Noviisit tytöt:

Elliina, Silja

Noviisit pojat:

Rimo

Juniorit:

Veera-Lotta, Viivi

Seniorit:

Veera

Valmentajana: 

Anni Järvenpää

Tampere, Koovee
1112. - 14.11.2021OP Lounaismaa Cup

Minit: Kira, Lindia, Hertta

Silmut B: Varpu, Jemina, Noomi

Silmut A: Cecilia, Ella, Nea, Netta, Miila, Vanessa

Noviisit: Elliina, Silja

Debytantit: Rimo

SM- Noviisit: Minea, Enny-Fiia

Juniorit: Veera- Lotta

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 20.11.2021

Vamentajana: Anni Järvenpää

Kisasivut:

Aikataulut ja luistelujärjestys tähtisarjat 20211108.pdf

Arvioitu aikataulu OP LounaismaaCup 2021uusi.pdf

Salo, Salpa
1213. - 14.11.2021YL SM- seniorit, juniorit, JT SM- noviisit, 2. VK

SM- juniori tytöt:

Wilma

SM- juniori pojat:

Arttu

Debytantit:

Rimo 

Valmentajana:

Riina Varjokari

Lahti, LTL
1319-21.11.2021Wasa Cup

Tintit: Armi, Lotta, Ellen, Amanda, Adina, Eevi, Oona, Linnea, Charlotte

Minit: Lindia, Hertta, Kira

B-silmut: Noomi, Varpu, Jemina

A-silmut: Miila, Vanessa, Cecilia, Netta, Nea, Ella

Noviisit: Elliina, Silja

Juniorit: Viivi, Veera- Lotta

Taitajat: Anni, Liinu, Minttu, Iida, Noora

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 1.11.2021

Valmentajana: Elmira Sakhina

Vaasa, VLK
1427. - 28.11.2021YL SM- noviisit, debytantit, L3, 2. VK

SM- noviisit:

Enny-Fiia, Minea

Debytantit: 

Rimo

Valmentajana:

Riina Varjokari

Rauma, RauTl
1527.11.2021

Losuta- cup

Tintit, 1.VK ja Taitajat kutsukilpailu

Tintit:

Adina, Amanda, Armi, Ellen, Lotta

Taitajat Axel:

Liinu, Anni

Taitajat:

Noora, Iida, Minttu

Osallistumisen peruuttaminen viimeistään: 5.11.2021


Turku, SCT
1711.12.2021Silmut A, Noviisit SB-kilpailu

Silmut A:

Noviisit: 

Turku, TRT
1617. -19.12.2021

SM 2022:

SM-seniorit ja -juniorit

SM-juniorit: Pori, PoriTa
17



18



19



20



21



22



23



24



25