Jäsenhuone|Työhuone

Kilpailut 2019 - 2020

AjankohtaKilpailu/osallistujat PoriTasta Järjestä
6- 7.9.2019

 HELSINKI TROPHY 2019

Advanced Novice: Arttu

Debs A: Minea

Springs A: Darja, Miila

 HL
20- 22.9.2019

AKTIA TROPHY 2019

 

A-Silmut: Darja, Miila

Debytantit: Minea

SM- Noviisit: Wilma, Enny-Fiia, Arttu

AKTIA TROPHY 2019

 EVT
 27- 29.9.2019

HTL CUP 2019 

Springs B 2010: Netta 

(ilmoitettu, mutta ei mahtunut mukaan Nea, Silja, Rimo)

Springs B 2008: Sara 

Springs A: Miila, Darja

Debytants A: Minea 

Novice B: Veera-Lotta, Elliina

Novice A: Wilma, Enny-Fiia

Junior B: Viivi

HTL CUP 2019 kutsukilpailu

 

 HTL
    
17.10.2019

 SEURACUP 1. Kilpailu

Sarjat:

Tintit 2012

Tintit 2011

Minit 2012

Minit 2010

Silmut B 2010

Silmut B 2009

Silmut B 2008

Silmut A

Debytantit

Noviisit

SM- Noviisit

Juniorit

 

Aikataulu:

klo 14:10 - 17:00

  Pori
 18- 20.10.2019

 

GLISS EXTRA 2019 

Cubs A: Darja, Miila

Intermediate Novice: Minea

Advanced Novice: Adeliina, Enny-Fiia, Willma

Gliss Extra

   Tallinna
 19. - 20.10.2019

SM-NOVIISIT jA DEBYTANTIT 4-lohko 1VK 

SM- Noviisit pojat: Arttu

 Yksinluistelun SM-noviisien ja debytanttien I lohkokilpailu 19.-20.10.2019 Espoonlahdessa

  ETK
26- 27.10.20

 

SM-NOVIISIT ja DEBYTANTIT 4. lohko 1.VK 

 

SM- Noviisit: Adeliina, Enny-Fiia, Wilma

Debytantit: Minea

Valmentaja: Riina

 

YL SM-noviisien ja debytanttien L4 lohkokilpailut 26.-27.10.2019

 PoriTa
2. -3.2019

 

PROMOCUP 2019

Minit 2011: Vanessa

Minit 2010: Varpu, Cecilia, Ella

Silmut B: Nea, Silja, Rimo, Netta, Sara

Silmut A: Darja, Miila

Noviisit: Elliina, Veera- Lotta

Juniorit: Viivi

Vamentaja: Anna

PromoCup 2019

  Salpa
6. - 9.11.201

VOLVO CUP 2019

Advance Novice: Wilma

Intermediate Novice: Adeliina, Arttu,  Enny-Fiia

Basic Novice: Darja, Minea

Valmentaja: Riina

  Latvia
 9.11.2019

 SILMUCUP B

Silmu B: Nea, Netta, Rimo, Silja, Sara

Valmentaja: Elmira

Kilpailun nettisivu & tulokset

  SCT
8. -9.2019

  

SM- Noviisipoikien 2. valintakilpailu

SM- Noviiisit: Arttu

Valmentaja: Sanna

Priima-piruetit 2019 - SM-seniorien, SM-juniorien, SM-noviisipoikien ja debytanttipoikien valintakilpailu sekä a-silmujen, debytanttien ja SM-noviisien kutsukilpailu

  Joka

 

 

16.11.2019

 

 

 

TINTTI- JA MINICUP

Tintit 2012: Karoliina

Tintit 2011: Jemina, Noomi

Minit 2011: Vanessa

Minit 2010: Cecilia, Ella, Varpu

Valmentaja: Anna

Tintti- ja Minicup 16.11.2019

  VG-62
16.- 17.11.2019

Junioreiden Noviisien L3 Lohkokilpailu

Noviisit: Elliina, Veera-Lotta

Juniorit: Viivi

Valmentaja: Riina

Junioreiden, Senioreiden ja Noviisien Lohkokilpailun luistelujärjestykset arvottu

  VLK

  23. - 24.11.2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SANTA CLAUS 2019

Springs C: Rimo, Silja, Nea

Cubs born 2011 or later: Vanessa

Cubs born 2010: Varpu, Cecilia

Springs A: Miila, Darja

Debytants: Minea

Novice B: Veera-Lotta

Novice A: Adeliina, Arttu

Valmetajana: Anna ja Riina

Santa Claus skating competition

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.12.2019

TINTTICUP 

Tintit 2012 ja nuoremmat: Karoliina, Kira

Tintit 2011: Jemina, Noomi, Viviana

 
  Raisio
7. - 8.12.2019

SM- NOVIISIT JA DEBYTANTIT L4 2.VK

SM- Noviisit: Arttu, Adeliina, Enny-Fiia, Wilma

Debytantit: Minea

YL SM-noviisien ja Debytanttien L4 II lohkokilpailu 7.-8.12.19

  Rauma
 4. - 6.1.2020

 

 Crystal Cup 2020

Springs A

Miila, Darja

Debs A

Minea

Novice B

Veera-Lotta

Novice A

Adeliina, Enny-Fiia

Junior B

Viivi

  Mikkeli
  6.1.2020 

 Mini- ja silmucup BC 

Minit 2011: Vanessa

Minit 2010: Cecilia, Ella, Varpu

Silmut B: Nea, Netta, Rimo, Silja

  Pori
  9. - 12.1.2020

 Gliss open 2020

 

  Tallinna
 18. 19.1.2020

 Juniorit, Seniorit ja Noviisit L3 2.VK

Noviisit: Elliina, Veera-Lotta

Juniorit: Viivi

Valmentajana: Elmira

  Seinäjoki
 25. - 26.1.2020

 SM- Noviisit ja debytantit (60 parasta/sarja)

Debytantit: Minea

SM- Noviisit: Adeliina, Arttu, Enny-Fiia, Wilma

Valmetajana: Riina

  Tampere
26.1.2020

 

Aluecup osakilpailu, Säästöpankkicup 2020

Silmut B: Nea, Netta, Rimo, Sara, Silja 

Tintit 2012: Kira, Karolina

Tintit 2011: Jemina, Noomi, Viviana

Pikkutintit: Amanda, Armi, Ellen-Aleksatra, Hertta, Moona

Valmetajana: Anna

  Salo
  1.2.2020 

 Aluemestaruudet 2020

Silmut A: Darja, Miila

Debytantit: Minea

Noviisit: Elliina, Veera-Lotta

SM- Noviisit: Adeliina, Arttu, Enny-Fiia, Wilma

Juniorit: Viivi

Valmentajana: Riina

  
1.2.2020

Minicup

Minit 2011: Vanessa

Minit 2010: Cecilia, Ella, Varpu 

Valmentajana: Sanna

SCT luistelujärjestys 1.2.2020

SCT alustava aikataulu 1.2.2020

  
  8. - 9.2.2020 

Uudenmaan ja Losutan alueen A- silmujen 3. SB-kilpailu sekä muiden sarjojen kutsukilpailu

A-silmut: Darja, Miila

Tintit: Noomi, Jemina, Karoliina, Kira, Viviana

Minit: Cecilia, Ella, Varpu, Vanessa

Silmut B: Netta, Nea, Rimo, Sara, Silja

Debytantit: Minea

Noviisit: Elliina, Veera-Lotta

SM- Noviisit: Adliina, Enny-Fiia, Wilma

Juniorit: Viivi

8.-9.2.2020 VTL kutsukilpailu

 

 

 

  Vihti
 21. - 23.2

 Easter Skate 2020

Cubs 2011: Venessa

Cubs 2010: Varpu, Cecilia, Ella

Spring B: Nea, Netta, Sara, Silja

Springs B Boys: Rimo

Springs A: Miila, Darja

Debs A Girls: Minea

Novice B: Veera-Lotta

Novice A Girls: Wilma

Novice A Boys: Arttu

Junior B: Viivi

 

  Riihimäki
 7. - 8.3.2020

 OP-LOUNAISMAA- KUTSUKILPAILU

Pikkutintit: Hertta, Ellen, Armi, Moona, Amanda

Tintit 2012: Kira, Karolina

Tintit 2011: Jemina, Vviana, Noomi

Minit 2011: Vanessa

Minit 2010: Cecilia, Ella, Varpu

Silmut B: Netta, Rimo, Nea, Silja, Sara

OP Lounaismaa Cup 7.-8.3.2020Kilpailukutsu_OPLounaismaaCup2020.pdf

  Salo
 8.3.2020

A-Silmujen kulta- ja hopeafinaali 

Darja, Miila

KILPAILUKUTSU.docx.pdf

Alustava aikataulu.docx.pdf

  Ylöjärvi
14.3.2020

TINTTIEN JA PIKKUTINTTIEN KUTSUKILPAILU

Pikkutintit: Ellen, Hertta, Armi, Amanda, Linnea, Moona

Tintit 2012: Karolina, Kira

Tintit 2011: Noomi, Viviana, Jemina

SCT kilpailukutsu 14.3.2020 Tintit & Pikkutintit

  Turku
 14. -15.3.2020 

SM- Noviisien SM2020

Arttu, Wilma

SM-noviisit SM2020, Debytantit KF, jäätanssin Debytantit, Noviisit ja SM-Noviisit finaali

  Lahti
 21.3.2020 

SM- Noviisien ja debytanttien hopeafinaali

Debytantit: Minea

SM- Noviisit: Adeliina, Enny-Fiia

Loppukilpailu (YL sen+jun) ja hopeafinaali (YL jun, SM-nov ja deb)NTL Kilpailukutsu_HF_LK_2020.pdf

  Nurmijärv