Jäsenhuone|Työhuone

Kilpailut 2018 - 2019

Aikataulu
AjankohtaKilpailu/osallistujat PoriTastaYL/MLJärj/paik
 21.9 - 23.9.2018

Aktia Trophy

Ilmoitetut luistelijat:

Minit: Miila

B- Silmut: Carla ja Aada

A- Silmut: Minea ja Darja

SM- Noviisit: Wilma

Valmentajana: Riina

Tulokset:

AKTIA TROPHY 2018

 YL Vantaa 
 29.9 - 30.9.2018

SM-Noviisien valintakilpailu 

Ilmoitettut luistelijat:

Wilma

Valmentaja: Riina

 YL Järvenpää  
28. - 30.9.2018

Crystal Cup 2018

Lähtevät luistelijat:

A- Springs: Minea 

Debs A: Adeliina

Debs A Boys: Arttu

Valmentajana:

Sanna

YLMikkeli  

 

12.10

Kutsukilpailu Nurmijärvi

Ilmoitetut:

SM- Noviisit Wilma

Juniorit Emmi

Valmentaja Riina

 Luistelujärjestys.pdf

YL Nurmijärvi  

14.10.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

20.-22.10.2018

Kutsukilpailu UJK

Sarjat:

Mukaan otetut:

Tintit 2010 Cecilia

Tintit 2011 Vanessa, Jemina

Minit 2010 Miila, Netta, Varpu

Aluesilmut Aada

Aluedebytantit Elliina

Valmentajana Riina

Kutsukilpailu aikataulu UJK 2018.pdf

Debytantit 1.valinta

Luistelijat:

Arttu

Valmentajana Riina

YL

 

 

 

 

 

 

 

YL

Uusikaupunki

 

 

 

 

 

 

 

Espoo, ETK

  

27. - 28.10.2018

 

 

 

 

28.10.2018

 

 

 

 

 

 

 

SM- Noviisit ja Debytantit 1. valinta

Luistelijat:

SM- Noviisit: Wilma

Debytantit: Adeliina, Enny-Fiia, 

Valmentajana Jaana

 SM-noviisit, debytantit

 

Pop- up skate 2018

Luistelijat:

Minit 2010

Miila

Pop-up skate; minien kutsukilpailu 28.10.2018

 YL

 

 

 

 

 

 

YL

 Turku

 

 

 

 

 

 

Espoo

  

 24.-25.11.2018

YL Senioreiden ja Junioreiden sekä Noviisien 1. valinta ja ML Minorit, Noviisit, Tulokkaat 1.kilpailu

Luistelijat:

YL Juniorit: Emmi ja Viivi

ML Noviisit: Fusion

ML Tulokkaat: Passion

 YL/ML Riihimäki 
 3.11.2018

Tintticup

Lähtijät:

Tintit 2011

Jemina, Noomi, Vanessa, Viviana

Tintit 2010

Cecilia

Valmentajana Elmiira

24.10.2018TINTTICUP 3.11.

 YL Naantali

 10.11.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. - 11.11

Mini- ja silmucup

Minit 2010 

Ella, Miila, Nea, Netta, Varpu

Minit 2009

Rimo, Silja

Silmut A

Carla, Darja, Minea

Silmut B

Aada

 YL - LoSuTan Mini- ja Silmucup Raumalla 10.11.2018. Linkki talkoolistaan https://doodle.com/poll/zfpky4bmxsnz7ikh

 

Wasa Cup 2018

Ilmoitetut luistelijat:

Silmut A

Darja, Minea, Carla

Debytantit tytöt

Enny-Fiia, Adeliina

Debytantit pojat

Arttu

Kansalliset juniorit

Emmi, Viivi

Wasa Cup 2018

 YL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YL

 Rauma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaasa

 16-18.11.2018

Promocup 2018

Ilmoitetut luistelijat:

Minit

Ella, Nea, Silja, Rimo, Varpu, Netta, Miila

Silmut B

Aada

Silmut A

Minea, Darja, Carla

Aluedebytantit

Elliina

Debytantti tytöt

Adeliina, Enny-Fiia

SM- Noviisit

Wilma

Valmentajana JaanaPromoCup 2018

 

 

 YL          Salo

 1.12.2018

 

 

 

 

 

1. -2.12.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aluecup+Silmu B

Luistelijat:

B- silmut 

Aada

Aluedebytantit

Elliina

Aikataulu 1.12.2018 SILMU JA ALUECUP_pa?ivitetty 25.11.2018.pdf

 

Santa Claus 2018

Luistelijat:

Minit

Miila, Nea, Ella, Rimo

Silmut C

Aada

Silmut A 

Minea

Debytant C

Elliina

Debytants A 2005- 20.6.2006

Enny-Fiia

Debytants A 2006

Adeliina

Debytants Boys

Arttu

Novice A

Wilma

 

 Santa Claus skating competition

 

 YL

 

YL

 Naantali

 

YL

 6.12.2018

Silmucup

A Silmut

Carla

Darja

Minea

Silmu Cup A-silmuille ja kutsukisat aikuiset 6.12.2018

 YL Raisio
 5.1.2019ML Loppiaiskisa  ML Naantali
 6.1.2019Tintti- ja minicup YL Pori
 12.-13.1.2019 SM- Noviisit ja Debytantit YL Rauma
 19.-20.1.2019YL Juniorit+Seniorit, ML Minorit, noviisit,tulokkaat YL/ML Pori
 19.-20.1.2019 Aluecup+Silmut B YL Salo
 2.-3.2.2019 Tintticup ja Silmut A YLTurku SCT 
 2.2.2019 ML Kutsukisa MLTurku TRT
 9-10.2.2019 Aluemestaruus YL Naantali
 9.2.2019 ML Kutsukisa(vielä epävarma) ML Kaarina
 9-10.3.2019ML Junniorit, noviisit loppukilpailu ML Vantaa
 9-10.3.2019 Aluecup isot YL Salo
 16.-17.2.2019 HF+KF Noviisit, Debytantit YL Savonlinna
 30.-31.3.2019 Seniorit ja juniorit finaalit YL Riihimäki
 30/31.3.2019 Tintit, minit ja silmu B finaalit YL Raisio
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    

 

Aikataulu
AjankohtaKilpailu/osallistujat PoriTastaYL/MLJärj/paik
29.9-1.10 2017

Helsinki Trophy 2017, Interclub-kilpailu, Helsinki29.9.-1.10.2017 Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi

Alkaa    29.9.2017 08:00
Päättyy    1.10.2017 18:00
Järjestäjä    Helsingin Luistelijat
Paikka    Helsinki, Pirkolan liik.puiston/Jäähalli 1 Pirkkolantie 23, 00630 Helsinki, Suomi

Ilmoitetut:

Cubs
Darja Trubitson

Springs B

Minea Kiskola

Springs C
Minttu Luoma

Debytant A 
Arttu Juusola

Debytant A
Adeliina Välitalo
Enny-Fiia Vehkaoja
Wilma Levola

Basic Novice
Viivi Vaitiniemi

Junior B ladies
Emmi Rantamäki

Valmentajana
Riina Varjokari

Tapahtuman sivut http://helsinkitrophy.fi/
Instagram https://www.instagram.com/helsinginluistelijat/?hl=fi

 

 YLHL 
14-15.10 2017

 

Kutsukilpailut Seinäjoki

Ilmoitetut:

Arttu Juusola

Valmentajana:

Jaana 

 YLSeiTL 
21.10 - 22.10 2017

 

Seniorit ja juniorit 1.vk. 2-3 lohkoa, 21.10.-22.10.2017 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu

Alkaa    21.10.2017 00:00
Päättyy    22.10.2017 23:00
Järjestäjä    Keravan Luistinseura

Kansallisten junioreiden 
1. valintakilpailu 21.-22.10.2107 
Lohkot II ja III

Kilpailuihin lähtevät luistelijat:

Emmi


Kilpailusivuille tästä linkistä
    
Tapahtuman sivut https://kels.seura.info/

 YLKELS 
18.10.2017

ML Elementtikilpailut Kaarina

Joukkueet:

Team Passion, Team Fusion

Valmentajana:

Lauriina 

   
22.10.2017

Pikkutinttien ja tinttien kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Pikkutintit

Jemina 
Vanessa 
Noomi 
Vivianna
 
Tintit 2010 ja nuoremmat

Miila 
Nea 
Netta 
Ella 
Varpu 
Cecilia 
 
Tintit 2009

Senja 
Silja
Maisa 
 
Valmetaja: Eveliina
 
  

YL        STR

28. - 29.10.2017

Gliss Open extra 2017

Luistelijat:

Chicks Axel

Darja 

Cubs A

Minea

Novice B

Adeliina 

Wilma 

Arttu

Advance Novice A

Viivi

Valmentajana:

Riina

 

 Tallinna


 


 

 

 29.10.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tintticup kilpailu

Luistelijat:

Tintit 2010 syntyneet ja nuoremmat:

Ella

Cecilia

Miila

Nea

Netta

Varpu

Tintit 2009

Maisa 
Senja 
Silja 
 
 
Kisasivut:

 

 

 YL

 

 

   
3-5.11 2017 

Promo Cup 2017, 3.-5.11.2017

​Salon​ ​jäähalli, Tahkonkatu​ ​1,​ ​Salo

Kilpailukutsu:

Kutsu_Promocup_2017

Alustava aikataulu:

Perjantai tähtisarjoja

Lauantai-Sunnuntai ISU

Sunnuntain päätös: Aikuiset

Aluesarjoja voidaan luistella myös lauantaiaamussa tai sunnuntaina ennen aikuisia. Aikataulu varmistuu luistelijamäärien selvittyä.

Ilmoitetut luistelijat:

Minit

Darja
Pilvi 

Silmut C

Minttu 


Silmut B

Carla 
Karoliina

Silmut A

Minea 

Debytantit

Adeliina 
Enny-Fiia 
Wilma 

Noviisit

Viivi 

Valmentaja: Riina

Kisasivut:

Promo Cup 3.-5.11.2017

 YL 
 Salpa
 4-5.11 2017

ML 1. SM valintakilpailu

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

Team Motion

Valmentajana: Iisa Karumo

https://www.kaarinantaitoluistelijat.fi

 

 ML

 Kaari

Turku,Gatorade Center

11-12.11 2017

ML Minorit ja YL Debytantit 1.vk. 3 lohkoa

Debytantit Järvenpää:

Adeliina ja Wilma

Debytantit Tampere:

Arttu

 

 YL  
11.11.2017

Minicup

 Ilmoitetut luistelijat:

Aada, Darja ja Pilvi

https://www.skatingclubturku.fi/min

Valmentaja: Eveliina

  YL SCT
 

 

  
18.11.2017

Aluecup Silmut A-C

Silmut A:

Enny-Fiia ja Minea

Silmut B:

Carla ja Karoliina

Silmut C:

Minttu

 

 

 YL 

17-19.11.201

 

Wasa cup 2017

Juniorit:

Emmi

Noviisit:

Viivi

Debytantit:

Wilma ja Adeliina

Debytantit pojat:

Arttu

Silmut A:

Enny ja Minea

Silmut B:

Carla

Aluesilmut:

Minttu

Minit:

Darja, Aada ja Pilvi

Tintit 2009:

Senja, Silja ja Maisa

Tintit 2010:

Miila, Nea, Fanny, Ella, Varpu, Netta, Cecilia

Kilpailuvahvistus, osallistujat ja alustava aikataulu

 YL VLK
2.12.2017

ML Tulokkaat ja noviisit YL Noviisit 1.vk.

Team Passion, Team Fusion

Valmentajat: Iisa Karumo, Lauriina Luojukoski

 ML Vantaa
 3.12.2017

Silmucup A ja Debytanttien kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

A Silmut

Minea Kiskola

Enny-Fiia Vehkaoja

Debytantit:

Arttu Juusola

Wilma Levola

Adeliina Välitalo

 YLSTR
 9-10.12.2017

ML 2. SM valintakilpailu SM-seniorit, -juniorit ja -noviisit

Team Motion

Valmentajana:Iisa Karumo

 ML Jyväskylä
 6.1.2018

Tintti- ja mincup

Ilmoitetut:

Tintit 2009

Senja, Silja, Maisa

Tintit 2010 ja nuoremmat

Cecilia, Ella, Nea, Netta, Varpu

Minit

Aada, Miila, Pilvi

 YL Pori

 5-7.1.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13-14.1.2018

Froggie cup

Ilmoitetut:

Cubs

Darja

Springs B

Carla, Karoliina, Minttu

Springs A

Minea

Debytants

Adeliina, Arttu, Wilma

Novice A

Viivi

Junior B

Emmi

Valmentajana: Riina

 http://www.hsk.fi/kilpailut/kausi-2017-2018/froggie-cup-2018/schedule-and-skating-orders/

 

 

 

SM-noviisien 2.valintakilpailu

Ilmoitetut

Viivi

Kilpailunsivu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LTL

20.1.2018

 

 

 

 

 

21.1.2018

Aluecup

Silmut A

Enny-Fiia, Minea

Silmut B

Carla, Karoliina

Silmut C

Minttu

Valmentajana

Jaana

Alustava_aikataulu_AlueCup_20180107

Osallistujat_Aluecup_20180107

 

 

Säästöpankki Cup

Pikkutintit

Jemina, Vanessa, Noomi, Vivianna

Valmentajana 

Jaana

Alustava_aikataulu_SäästöpankkiCup_070118

Osallistujat_SäästöpankkiCup_20180107

 

 

 

 

 

 

YL

 Salpa

 

 

 

 

 

 

 

 27-28.1.2018

Inaria Tammitemellys

Tintit 2009,2010 ja 2011 ja nuoremmat

2011 ja nuoremmat

Vanessa, Jemina, Vivianna, Noomi

Minit 2009 ja nuoremmat

Darja, Miila

Minit 2008

Aada

Silmut C

Minttu 

Silmut B

Carla, Karoliina

 

Valmentajana Riina

 
 Aikataulu ja kilpailijat.xlsx (24 kB)
Päivitetty 15.1.2018 (korjattu: koovee, varala ja vg-62)

 

 YL VAPS
 27-28-1.2018

 YL KANSALLISTEN JUNIOREIDEN 2. VALINTAKILPAILU 27.-28.1.2018, lohkot 2 ja 3.

Ilmoitettu:

Emmi

Valmentajana

Jaana

YL kilpailut

 

  
 10.2.2018

YL Debytanttien ja ML Minorien 2. valinta ja ML kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Adeliina ja Wilma sekä Team Vision, Passion, Fusion, Motion ja Conclusion

Valmentajina

Jaana, Iisa ja Lauriina

Debytanttien ja Minorien 2. valinta sekä kutsukisa 10.2.2018

 YL+ML PoriTa
 11.2.2018

Debytanttien 2. valintakilpailu

Ilmoitetut ustelijat:

Arttu

Valmentajana 

Riina

ML Minorit ja YL Debytantit  (lohko III) ja noviisipojat 2. valintakilpailu 11.2.2018

YL  HSK
 24. - 25.2.2018

YL kansallisten junioreiden ja kansallisten senioreden loppukilpailu ja junioreiden hopeafinaali

Ilmoitetut:

Emmi

 YL STR
 4.3.2018

 Alueosakilpailu Raisiossa

Ilmoitetut luistelijat:

Minit

Aada, Darja, Miila

Silmut B

Carla

Silmut C

Minttu

Valmentajana:

Riina

AIKATAULU.pdf

 YL STR
 3.3.2018

 Lounais-suomen aluemestaruuskilpailut Turku

Ilmoitetut luistelijat:

Silmut A

Enny-Fiia, Minea

Debytantit

Adeliina, Arttu, Wilma

Juniorit

Emmi

Valmentajana:

Jaana

 YL SCT
 17.3.2018

OP Lounaismaa Cup Salo

Ilmoitetut luistelija:

Pikkutintit

Noomi, Vanessa, Jemina, Viviana

Tintit 2009 ja 2010

Cecilia, Silja, Maisa

Valmentajana Sanna

OP Lounaismaa Cup 17.3.2018

  
 10.-11.3.2018

Debytanttien finaalit Espoo

Ilmoitetut luistelijat:

Arttu ja Wilma

Valmentajana

Jaana

  
 18.3.2018

Aluefinaalit Rauma

Sarjat:

Tintit 2010 ja nuoremmat

Fanny, Ella, Nea, Netta, Varpu

Minit 2009 ja nuoremmat

Darja, Miila

Valmentaja: Jaana

 

  
 18-19.3.2018

Easter Skate 2018 Riihimäki

Ilmoitetut luistelijat:

A Silmut

Enny-Fiia ja Minea

Debytantit

Adeliina,Arttu ja Wilma

Juniorit

Emmi

Valmementaja Riina

 Preliminary Schedule.pdf

 

  

 

 24.3.201

 

 

 

 

 

 

 

Cool & Steel kutsukilpailut Uusikaupunki

Sarjat:

Tintit 2009

Maisa, Silja

2010

Cecilia, Fanny, Ella, Nea, Varpu

2011

Noomi, Vanessa

Valmentajana Sanna