Jäsenhuone|Työhuone

Kilpailut 2017-2018

Aikataulu
AjankohtaKilpailu/osallistujat PoriTastaYL/MLJärj/paik
29.9-1.10 2017

Helsinki Trophy 2017, Interclub-kilpailu, Helsinki29.9.-1.10.2017 Kansainväliset kilpailut | Yksinluistelu, Jäätanssi

Alkaa    29.9.2017 08:00
Päättyy    1.10.2017 18:00
Järjestäjä    Helsingin Luistelijat
Paikka    Helsinki, Pirkolan liik.puiston/Jäähalli 1 Pirkkolantie 23, 00630 Helsinki, Suomi

Ilmoitetut:

Cubs
Darja Trubitson

Springs B

Minea Kiskola

Springs C
Minttu Luoma

Debytant A 
Arttu Juusola

Debytant A
Adeliina Välitalo
Enny-Fiia Vehkaoja
Wilma Levola

Basic Novice
Viivi Vaitiniemi

Junior B ladies
Emmi Rantamäki

Valmentajana
Riina Varjokari

Tapahtuman sivut http://helsinkitrophy.fi/
Instagram https://www.instagram.com/helsinginluistelijat/?hl=fi

 

 YLHL 
14-15.10 2017

 

Kutsukilpailut Seinäjoki

Ilmoitetut:

Arttu Juusola

Valmentajana:

Jaana 

 YLSeiTL 
21.10 - 22.10 2017

 

Seniorit ja juniorit 1.vk. 2-3 lohkoa, 21.10.-22.10.2017 | Kotimaan kilpailut | Yksinluistelu

Alkaa    21.10.2017 00:00
Päättyy    22.10.2017 23:00
Järjestäjä    Keravan Luistinseura

Kansallisten junioreiden 
1. valintakilpailu 21.-22.10.2107 
Lohkot II ja III

Kilpailuihin lähtevät luistelijat:

Emmi


Kilpailusivuille tästä linkistä
    
Tapahtuman sivut https://kels.seura.info/

 YLKELS 
18.10.2017

ML Elementtikilpailut Kaarina

Joukkueet:

Team Passion, Team Fusion

Valmentajana:

Lauriina 

   
22.10.2017

Pikkutinttien ja tinttien kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

Pikkutintit

Jemina 
Vanessa 
Noomi 
Vivianna
 
Tintit 2010 ja nuoremmat

Miila 
Nea 
Netta 
Ella 
Varpu 
Cecilia 
 
Tintit 2009

Senja 
Silja
Maisa 
 
Valmetaja: Eveliina
 
  

YL        STR

28. - 29.10.2017

Gliss Open extra 2017

Luistelijat:

Chicks Axel

Darja 

Cubs A

Minea

Novice B

Adeliina 

Wilma 

Arttu

Advance Novice A

Viivi

Valmentajana:

Riina

 

 Tallinna


 


 

 

 29.10.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tintticup kilpailu

Luistelijat:

Tintit 2010 syntyneet ja nuoremmat:

Ella

Cecilia

Miila

Nea

Netta

Varpu

Tintit 2009

Maisa 
Senja 
Silja 
 
 
Kisasivut:

 

 

 YL

 

 

   
3-5.11 2017 

Promo Cup 2017, 3.-5.11.2017

​Salon​ ​jäähalli, Tahkonkatu​ ​1,​ ​Salo

Kilpailukutsu:

Kutsu_Promocup_2017

Alustava aikataulu:

Perjantai tähtisarjoja

Lauantai-Sunnuntai ISU

Sunnuntain päätös: Aikuiset

Aluesarjoja voidaan luistella myös lauantaiaamussa tai sunnuntaina ennen aikuisia. Aikataulu varmistuu luistelijamäärien selvittyä.

Ilmoitetut luistelijat:

Minit

Darja
Pilvi 

Silmut C

Minttu 


Silmut B

Carla 
Karoliina

Silmut A

Minea 

Debytantit

Adeliina 
Enny-Fiia 
Wilma 

Noviisit

Viivi 

Valmentaja: Riina

Kisasivut:

Promo Cup 3.-5.11.2017

 YL 
 Salpa
 4-5.11 2017

ML 1. SM valintakilpailu

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

Team Motion

Valmentajana: Iisa Karumo

https://www.kaarinantaitoluistelijat.fi

 

 ML

 Kaari

Turku,Gatorade Center

11-12.11 2017

ML Minorit ja YL Debytantit 1.vk. 3 lohkoa

Debytantit Järvenpää:

Adeliina ja Wilma

Debytantit Tampere:

Arttu

 

 YL  
11.11.2017

Minicup

 Ilmoitetut luistelijat:

Aada, Darja ja Pilvi

https://www.skatingclubturku.fi/min

Valmentaja: Eveliina

  YL SCT
 

 

  
18.11.2017

Aluecup Silmut A-C

Silmut A:

Enny-Fiia ja Minea

Silmut B:

Carla ja Karoliina

Silmut C:

Minttu

 

 

 YL 

17-19.11.201

 

Wasa cup 2017

Juniorit:

Emmi

Noviisit:

Viivi

Debytantit:

Wilma ja Adeliina

Debytantit pojat:

Arttu

Silmut A:

Enny ja Minea

Silmut B:

Carla

Aluesilmut:

Minttu

Minit:

Darja, Aada ja Pilvi

Tintit 2009:

Senja, Silja ja Maisa

Tintit 2010:

Miila, Nea, Fanny, Ella, Varpu, Netta, Cecilia

Kilpailuvahvistus, osallistujat ja alustava aikataulu

 YL VLK
2.12.2017

ML Tulokkaat ja noviisit YL Noviisit 1.vk.

Team Passion, Team Fusion

Valmentajat: Iisa Karumo, Lauriina Luojukoski

 ML Vantaa
 3.12.2017

Silmucup A ja Debytanttien kutsukilpailu

Ilmoitetut luistelijat:

A Silmut

Minea Kiskola

Enny-Fiia Vehkaoja

Debytantit:

Arttu Juusola

Wilma Levola

Adeliina Välitalo

 YLSTR
 9-10.12.2017

ML 2. SM valintakilpailu SM-seniorit, -juniorit ja -noviisit

Team Motion

Valmentajana:Iisa Karumo

 ML Jyväskylä